چهارشنبه ١٨ تير ١٣٩٩ درآمدي بر تاريخچه ي ارتباطات فرهنگي ايران و تونس|پيشينه روابط فرهنگي|تقويم برنامه هاي رايزني|فارسي|عربي
 
صفحه اصلی|ايران|اسلام|زبان و ادبيات فارسی|سوالات متداول|تماس با ما|پيوندها|نقشه سايت
Title
iran
کرمان
ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر:
[عضویت]
NewsletterSignup
نام :   
ایمیل :   


  چاپ        ارسال به دوست

اقدام شورای جهانی کایساها در محکومیت تحریم آمریکا علیه ج.ا.ایران متعاقب پیام ریاست محترم سازمان

اقدام شورای جهانی کایساها در محکومیت تحریم آمریکا علیه ج.ا.ایران متعاقب پیام ریاست محترم سازمان

 

 

دونالد ترامپ

رئیس جمهور ایالات متحده امریکا

 

آقای رئیس جمهور

 

در این مناسبت عید پاک (عید بزرگ مسیحیان بعد از روزه چهل روز)، که در تقویم سالانه کلیساها برای مسیحیان در سراسر جهان روز بسیار مهمی است و نیز با توجه به نزدیک شدن مسلمانان به ماه مبارک رمضان ، با یک واقعیت جدید و چالش برانگیز روبرو هستیم که ما را ملزم می کند تا از جمع شدن در مجامع ایمانی و دینی خودداری کنیم تا بتوانیم از خود و جوامع خود در برابر بیماری و آسیب محافظت کنیم. در این شرایط بی سابقه ، ما یک فرصت و مسئولیت ویژه نیز برای تأمل عمیق  و برای تجدید و جستجوی برای شروع جدیدی (از رفتارها) داریم..

این ویروس کرونا در همه جا دشمن مشترک بشریت است. این ویروس بدون در نظر گرفتن ملیت ، قومیت ، مذهب ، سیاست یا هر وابستگی انسانی دیگر ، همه افراد را تهدید می کند و فقط تأثیر آن بر مردم و جوامعی که در اثر شرایط بهداشتی و یا فقر آسیب پذیرند بسیار تبعیض آمیز است. پاسخ مؤثر به بیماری همه گیر مستلزم درجه بی سابقه ای از همبستگی و همکاری جهانی ، مراقبت ویژه از آسیب پذیرترین افراد و اقدام سریع برای کاهش شرایطی است که آسیب پذیری بیشتری را ایجاد می کند.

در این چارچوب ما بعنوان شورای جهانی کلیساها ، سازمان اقدام مشترک کلیساها  و انجمن ملی کلیساهای حضرت مسیح در امریکا نگرانی عمیق خود را از تحریم های وضع شده ایالات متحده امریکا علیه مردم ایران ابراز می داریم.

در حال حاضر ایران با بیش از 67000 مورد تایید شده ویروس کرونا و بیش از 4000 نفر که جان خود را بخاطر کرونا از دست داده اند ، آسیب پذیرترین کشور در منطقه مدیترانه شرقی و بلکه جهان محسوب می شود و نظام بهداشتی این کشور بشدت از تحریم یکجانبه امریکا که از ماه می 2019 شروع شده و منجر به محاصره اقتصادی کشور شده ، در رنج و مشکل می باشد.

براساس مقاله جدیدی که در مجله لنست اخیرا منتشر شده است بواسطه این تحریم  ، کشور ایران بصورت مستقیم و غیرمستقیم در امر پیشگیری و درمان با مشکل مواجه شده و کمبود تجهیزات پزشکی ،دارویی و آزمایشگاهی مانند لباسهای محافظ و داروهای لازم باعث گسترش فراگیری ویروس و افزایش تلفات شده است.   علیرغم اقدامات سازمان جهانی بهداشت و دیگر سازمانهای بشردوستانه در ارسال لوازم و ملزومات پزشکی ، اثرات تحریم باعث شده که شیوع بیماری گسترش و دسترسی به داروها و تجهیزات نجات بخش کاهش یابد و شرایط را بر اقدامات بهداشتی گذشته نیز سخت تر بنماید.

ما در چارچوب اصل همبستگی بین المللی و اصول بشردوستانه و با توجه به درخواست سازمان ملل متحد برای آتش بس جهانی ، مشترکا از شما درخواست می کنیم بمنظور تقویت تلاش ها در مبارزه با این ویروس فراگیر ، تحریم های فلج کننده ایران را بردارید ، از جمله مجازاتهای مالی را که بر توانایی ایران در واردات وسایل و تجهیزات پزشکی تاثیر می گذارد را لغو کنید و اجازه دهید صندوق بین المللی پول بتواند درخواست وام اضطراری ایران برای کمک به حل این بحران را اجابت کند..

 

در این شرایط بحران جهانی ، ما همچنین خواهان آن هستیم که تحریم ها و مجازاتهایی که امریکا علیه سائر مناطق جهان وضع نموده مانند سوریه و غزه و ونزوئلا و کوبا  که مردم آنها قربانی درگیریهای سیاسی هستند  و این مجازاتها و تحریمها مانع اقدامات بهداشتی آنان و دسترسی آنان به دارو و تجهیزات پزشکی می شود را رفع کنید.

 

شرایط کنونی بهیچوجه مناسب پیگیری سیاست مجازات که قبل از بحران کرونا بود ، نمی باشد . اکنون لحظه همبستگی و همکاری بین المللی در کنترل شیوع کرونا و محافظت از مردم آسیب پذیر و نیز تلاش برای شکست کرونا این دشمن مشترک می باشد..

.با احترام

پرفسور دکتر آیون سوکا

دبیرکل اجرایی شورای جهانی کلیساها

Rev. Prof. Dr Ioan Sauca Acting General Secretary, World Council of Churches

آقای رودلمار بوئنو دی فریا  دبیرکل اتحادیه اقدام مشترک کلیساها

 Mr. Rudelmar Bueno de Faria General Secretary, ACT Alliance

آقای جیم وینکلر

دبیر کل انجمن ملی کلیساهای حضرت مسیح امریکا

 Mr. Jim Winkler General Secretary, National Council of the Churches of Christ in the USA

 


١٠:٣٥ - 1399/01/25    /    شماره : ٧٤٧٩٩٢    /    تعداد نمایش : ٤١


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

جستجو
جستجوی پیشرفته جستجوی وب
banners
سايت ايت الله خامنه اي

سايت رييس جمهور

ايکنا

پايگاه اطلاعات علمي جهاد دانشگاهي

ايرانيان خارج از كشور

مجمع جهاني تقريب مذاهب

پرسش نامه
vote
نظرسنجي غير فعال مي باشد
UsersStats
Visitorsofpage: 401803
Visitorsofday : 56
Visitorsofpage : 598118
Onlinevisitors : 1
PageLoad : 1.5469

صفحه اصلی|ايران|اسلام|زبان و ادبيات فارسی|سوالات متداول|تماس با ما|پيوندها|نقشه سايت